Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Miejsce pod blokiem dla dostawczaka i mercedesa

10 kwietnia 2017 | Nieruchomości | Renata Krupa-Dabrowska

Samochodów mamy coraz więcej, a miejsc postojowych znacząco nie przybywa. Za to pomysłowość ludzka nie zna granic. Właściciele mieszkań wymyślają jak mogą, by mieć gdzie stawiać swoje auta. Nie wszystkie pomysły są jednak zgodne z prawem.

Miejsc postojowych wokół bloków jest na ogół za mało. Wspólnoty mieszkaniowe mają więc różne pomysły na rozwiązanie tego problemu. Niektóre są bardzo karkołomne, jak zakaz parkowania samochodów dostawczych, konieczność posiadania zezwolenia na stawianie samochodów pod oknami czy montaż słupków na komunalnym gruncie.

Często takie zakazy i nakazy nie są zgodne z przepisami. W efekcie sądy je uchylają.

Mieszkania a usługi

W jednej ze szczecińskich wspólnot mieszkaniowych podjęto uchwałę o zakazie parkowania pod budynkiem samochodów powyżej 3 ton. Problem jednak w tym, że na parterze budynku znajdowały się sklepy i lokale usługowe. Zaprotestowali więc ich właściciele. Tłumaczyli, że muszą dostarczać towar do swoich sklepów, a tym samym parkować pod budynkiem. Wspólnota mieszkaniowa broniła się, że jej zarząd podejmował próby rozwiązania problemu dostaw towaru do lokali użytkowych w sposób, który zadowoliłby także właścicieli mieszkań, którym zależało na spokoju i ciszy. Poza tym chodziło też o to, by dostawczaki nie blokowały miejsc dla samochodów...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10722

Wydanie: 10722

Spis treści
Zamów abonament