Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Inwestorzy indywidualni znów ruszyli na parkiet

10 kwietnia 2017 | Ekonomia
Drobni gracze na GPW są coraz aktywniejsi
źródło: Rzeczpospolita
Drobni gracze na GPW są coraz aktywniejsi

Zwyżki indeksów podziałały na wyobraźnię drobnych graczy. Obsługujące ich domy maklerskie miały najlepszy kwartał od lat.

Przemysław Tychmanowicz

Część biur maklerskich, które koncentrują się na klientach indywidualnych, zwiększyła swoje obroty na GPW w minionym kwartale przeszło dwukrotnie. Cały rynek również urósł, ale „jedynie" o 49 proc.

Odkurzanie rachunków

Spektakularny wzrost zanotował m.in. DM Pekao. Broker w I kwartale obrócił akcjami za kwotę 1,1 mld zł. Wynik ten jest lepszy aż o 156 proc. niż przed rokiem. Co więcej, w ciągu trzech miesięcy tego roku firmie udało się zrealizować transakcje na większą kwotę niż w całej I połowie 2016 r. – Można wręcz mówić o skokowym wzroście aktywności naszych klientów. Dzięki nim obroty DM Pekao w minionych trzech miesiącach były najwyższe od ponad pięciu lat. Dane GPW świadczą, że podobny, choć w mniejszej skali, skok aktywności klientów zanotowały inne domy maklerskie skoncentrowane na obsłudze klientów detalicznych – zauważa Piotr Kozłowski, dyrektor DM...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10722

Wydanie: 10722

Spis treści
Zamów abonament