Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kiedy wykonane czynności są świadczeniem kompleksowym

10 kwietnia 2017 | Podatki | Teresa Sermak

Montaż gotowych podzespołów oraz testy przeprowadzane na ostatecznym produkcie, który jest następnie wysyłany do za granicę, nie są dostawą towaru, ale świadczeniem usługi. Wszystkie te elementy składają się na jedno świadczenie kompleksowe, a charakter dominujący ma usługa wykonywana na powierzonym majątku ruchomym kontrahenta.

Tak wynika z interpretacji Izby Skarbowej w Katowicach z 23 lutego 2017 r. (2461-IBPP4.4512.127.2016.2.LG).

Spółka jawna będąca czynnym podatnikiem VAT, planuje zawrzeć ze spółką z Liechtensteinu (kontrahent) umowę o współpracy, na mocy której będzie w swoim zakładzie zabudowywać powierzane przez kontrahenta elementy (podzespoły elektroniczne), które będą główną częścią ostatecznego produktu. Zadaniem podatnika będzie więc montaż podzespołów w obudowie metalowej, zrobienie połączeń kablowych oraz przeprowadzenie finalnego testu jakości kompletnego urządzenia z obudową (przy wykorzystaniu know-how przekazanego przez kontrahenta), a następnie odesłanie tak przygotowanego produktu z powrotem do Lichtensteinu, bez możliwości ingerencji w jego właściwości. Podlegające obudowie podzespoły będą stanowić wartościowo 75 proc., a koszty obudowy i montażu – 25 proc. (w tym koszt samego montażu 5 proc.) wartości produktu ostatecznego. Cała transakcja będzie odbywać...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10722

Wydanie: 10722

Spis treści
Zamów abonament