Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Analiza danych kluczem do zysków

10 kwietnia 2017 | Dobra Firma
Michał Grams, prezes TogetheData podkreśla, że o biznesowym IQ każdej firmy świadczy nie ilość posiadanych przez nią danych, ale skala ich praktycznego wykorzystania.
źródło: materiały prasowe
Michał Grams, prezes TogetheData podkreśla, że o biznesowym IQ każdej firmy świadczy nie ilość posiadanych przez nią danych, ale skala ich praktycznego wykorzystania.

Twórcy TogetherData biznes zaczynali przy jednym biurku i dwóch krzesłach. Dziś mają prężnie rozwijającą się firmę i apetyt ma dużo więcej.

katarzyna kucharczyk

Gdy w Polsce wystartował Campus Google, firma TogetherData była jednym z pierwszych startupów, które znalazły w nim swoje miejsce już w chwilę po otwarciu. Była to dla niej prawdziwa szkoła życia.

– W campusie często odbywaliśmy „spotkania 1 na 1" z mentorami i inwestorami. To były dla nas najcenniejsze lekcje – wspominają prezes Michał Grams oraz wiceprezes Paweł Brach. Opowiadają, że w trakcie takich spotkań przechodzili tzw. „testy 30-stu sekund", w czasie których musieli zgrabnie opowiedzieć, czym ich firma będzie się zajmować i na czym polega jej model biznesowy. Radzą, by młode firmy szukały okazji do takich testów. – Czasami młodzi przedsiębiorcy lekceważą ostrzeżenia mentorów. Myślą: „To się nie wydarzy, nie w moim przypadku!". Później okazuje się, że mentorzy mieli rację – podkreślają.

Z małego startupu ich firma przekształciła się w kilkunastoosobowe przedsiębiorstwo, które pierwszy zarobiony milion ma już za sobą. – Dzisiaj mamy własne biuro na Powiślu i trochę więcej krzeseł. 1000 m2 powierzchni chcemy zapełnić najlepszymi...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10722

Wydanie: 10722

Spis treści
Zamów abonament