Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Analiza danych kluczem do zysków

10 kwietnia 2017 | Dobra Firma
Michał Grams, prezes TogetheData podkreśla, że o biznesowym IQ każdej firmy świadczy nie ilość posiadanych przez nią danych, ale skala ich praktycznego wykorzystania.
źródło: materiały prasowe
Michał Grams, prezes TogetheData podkreśla, że o biznesowym IQ każdej firmy świadczy nie ilość posiadanych przez nią danych, ale skala ich praktycznego wykorzystania.

Twórcy TogetherData biznes zaczynali przy jednym biurku i dwóch krzesłach. Dziś mają prężnie rozwijającą się firmę i apetyt ma dużo więcej.

katarzyna kucharczyk

Gdy w Polsce wystartował Campus Google, firma TogetherData była jednym z pierwszych startupów, które znalazły w nim swoje miejsce już w chwilę po otwarciu. Była to dla niej prawdziwa szkoła życia.

– W campusie często odbywaliśmy „spotkania 1 na 1" z mentorami i inwestorami. To były dla nas najcenniejsze lekcje – wspominają prezes Michał Grams oraz wiceprezes Paweł Brach. Opowiadają, że w trakcie takich spotkań przechodzili tzw. „testy 30-stu sekund", w czasie których musieli zgrabnie opowiedzieć, czym ich firma będzie się zajmować i na czym polega jej model biznesowy. Radzą, by młode firmy szukały okazji do takich testów. – Czasami młodzi przedsiębiorcy lekceważą ostrzeżenia mentorów. Myślą: „To się nie wydarzy, nie w moim przypadku!". Później okazuje się, że mentorzy mieli rację – podkreślają.

Z małego startupu ich firma przekształciła się w kilkunastoosobowe przedsiębiorstwo, które pierwszy zarobiony milion ma już za sobą. – Dzisiaj mamy własne biuro na Powiślu i trochę więcej krzeseł. 1000 m2 powierzchni chcemy zapełnić najlepszymi...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10722

Wydanie: 10722

Spis treści
Zamów abonament