Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Tradycyjnie czy przez internet? – Zostały trzy tygodnie na rozliczenie PIT

10 kwietnia 2017 | Podatki

Dokończenie ze str. >D1

Wprawdzie dopuszczalne jest dostarczenie dokumentów do urzędu zarówno pocztą, jak i przez firmę kurierską, to jednak zgodnie z przepisami w przypadku wysyłki zeznania za pośrednictwem Poczty Polskiej datą złożenia zeznania w urzędzie jest data nadania listu w placówce pocztowej, podczas gdy w przypadku przesyłki za pośrednictwem firmy kurierskiej datą złożenia zeznania jest data faktycznego wpłynięcia dokumentów do urzędu. Wybór operatora może więc mieć decydujące znaczenie dla rozliczenia zeznania podatkowego w terminie. Decydując się na wysłanie zeznania w ostatniej chwili należy zatem wybrać wysyłkę za pośrednictwem Poczty Polskiej mimo, iż pozornie zeznanie wysłane kurierem dotrze do urzędu wcześniej. Kwestia złożenia zeznania podatkowego w ustawowym terminie jest wyjątkowo istotna, gdyż sam fakt złożenia zeznania po terminie może spowodować nie tylko odpowiedzialność karną skarbową, ale uniemożliwia również np. preferencyjny sposób rozliczenia ze współmałżonkiem. Z tego względu warto się upewnić, że złożymy zeznanie podatkowe w ustawowym terminie.

Trzeba mieć potwierdzenie

Wysyłając zeznanie do urzędu skarbowego trzeba się upewnić, że otrzymamy stosowne potwierdzenie nadania. W przypadku kontroli ze strony urzędu będzie to dowód na złożenie zeznania...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10722

Wydanie: 10722

Spis treści
Zamów abonament