Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

„FT” docenia Polaków

10 kwietnia 2017 | Ekonomia

Firma Codewise zajęła drugie miejsce na liście najszybciej rosnących firm w Europie, przygotowanej przez dziennik „Financial Times".

Autorzy zestawienia podali, że w latach 2012–2015 przychody tej spółki wzrosły o ponad 13 tys. proc. Rocznie średnie tempo wzrostu obrotów wynosiło 408,5 proc. W 2015 r. spółka wygenerowała 31,6 mln euro przychodu. Pod względem dynamiki lepsze wyniki miała tylko niemiecka HelloFresh, działająca na rynku żywności i napojów.

Codewise to jedyna polska firma w czołówce zestawienia 1000 najbardziej dynamicznych firm „FT". Najwyższe miejsce zdominowały spółki z Niemiec oraz Wielkiej Brytanii. Wcześniej Codewise trafiło też na listę 500 szybko rozwijających się spółek technologicznych firmy Deloitte.

„FT" umieścił w swoim zestawieniu jeszcze inne polskie firmy, jak znany z rynku gier CD Projekt, Netguru, IT Magination czy Vercom.

Codewise powstała w 2011 r., obecnie zatrudnia ponad 100 osób. Spółka zajmuje się marketingiem internetowym. Wdraża projekty, które mają wyeliminować z reklamowych statystyk sztuczny ruch tworzony przez boty.  —pm

Wydanie: 10722

Wydanie: 10722

Spis treści
Zamów abonament