Warto uzyskać status centrum badawczo-rozwojowego
Dokończenie ze str. >D1
Warto jednak wskazać, że w praktyce podejście zaakceptowane przez NSA może zostać zakwestionowane przez organy podatkowe, twierdzące że ten sam wydatek nie może zostać potraktowany jako koszty podatkowy dwukrotnie. (patrz: uchylona wyrokiem WSA w Warszawie z 13 sierpnia 2014 r., III SA/Wa 580/14, interpretacja indywidualna Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie z 15 października 2013 r., IPPB3/ 423-549/13-2/GJ).
Trzeba przy tym zaznaczyć, że z funduszu innowacyjności podatnik może pokrywać jedynie wydatki związane z prowadzoną przez niego działalnością B+R, tzn. środków funduszu nie można przeznaczyć na inne cele. Dodatkowo, środki funduszu innowacyjności wykorzystane na finansowanie działalności B+R stanowią pomoc publiczną (szczegółowe zasady wyliczania wartości udzielonej pomocy publicznej określa rozporządzenie ministra gospodarki w sprawie funduszu innowacyjności).
Czy można obniżyć przychody trzykrotnie
W kontekście pozytywnego wyroku NSA, potwierdzającego możliwość zaliczenia do kosztów podatkowych odpisu na fundusz innowacyjności, jak również finansowanych z niego wydatków na działalność badawczo-rozwojową, warto rozważyć możliwość uzyskania jeszcze większych korzyści podatkowych poprzez dodatkowe...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta