Lokalne rynki trzymają się mocno
Mniejsze firmy rozwijają się poza największymi miastami.
adam roguski
Analizy dotyczące kondycji i tendencji na pierwotnym rynku mieszkaniowym w Polsce opierają się najczęściej na danych z głównych rynków: Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Trójmiasta, Poznania i Łodzi. Czołowi deweloperzy tam koncentrują działalność. Ale mniejsze miasta są również atrakcyjnymi rynkami, na których rozwijają się lokalni gracze.
Okiem ekspertów
– Poza „wielką szóstką" systematycznie zbieramy informacje o wszystkich nowych i planowanych inwestycjach w wielu mniejszych miastach. Regularnie analizujemy pięć miast o zróżnicowanej charakterystyce: Szczecin, Lublin, Katowice, Białystok i Rzeszów – mówi Katarzyna Kamińska, menedżer ds. badań rynku w firmie doradczej REAS. W 2016 r. w tych miastach sprzedano 11,1 tys. mieszkań, o prawie 28 proc. więcej niż rok wcześniej. Dla porównania, w samym IV kwartale 2016 r. na sześciu głównych rynkach sprzedano 18,1 tys....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta