Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rolnicy nie są skazani tylko na banki spółdzielcze

13 października 2017 | Dobra Firma
źródło: Rzeczpospolita

oferta dla branży | Finansowanie agro nie jest jeszcze w bankach standardem, ale staje coraz popularniejsze. Kilka komercyjnych instytucji ma nawet bardzo rozbudowaną ofertę. Ewa Bednarz

Najwięcej możliwości wyboru prowadzący działalność rolniczą mają nie tylko w specjalizujących się w obsłudze agro BGŻ BNP Paribas i Credit Agricole, ale również w Alior Banku, Pekao, BZ WBK i mBanku. BGŻ BNP Paribas wiosną zdecydował się nawet na poszerzenie dotychczasowej oferty o kredyt konsolidacyjny przeznaczony dla wszystkich prowadzących działalność rolniczą bez względu na jej formę prawną. Skorzystać mogą więc z niego zarówno rolnicy indywidualni, jak i spółki prawa handlowego oraz spółdzielnie produkcyjne.

Jeden kredyt, jedna rata

Kredyt konsolidacyjny to znakomite rozwiązanie dla wszystkich, którzy mają kilka zobowiązań przeznaczonych wcześniej na cele związane z prowadzoną produkcją rolną wobec instytucji finansowych i Agencji Nieruchomości Rolnych. Dzięki niemu ma się jeden kredyt zamiast kilku z jednym terminem spłaty, wydłużony okres kredytowania i – co się z tym wiąże – niższe raty. Można też liczyć na dodatkowe pieniądze na prowadzenie cele związane z gospodarstwem.

Zobowiązania konsoliduje się poprzez zaciągnięcie jednego z kredytów oferowanych przez BGŻ BNP Paribas: kredytu na finansowanie gospodarstw rolnych Agro Progres przy refinansowaniu kredytów na cele...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10877

Wydanie: 10877

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Styl życia

Zamów abonament