Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Reprywatyzacja ze wsparciem władz PiS

13 października 2017 | Kraj | Michał Kolanko

Zaprezentowana w środę przez wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego ustawa reprywatyzacyjna ma wejść w życie już w przyszłym roku.

W przyszłym tygodniu opinia publiczna ma poznać pełną treść ustawy, która teraz znajduje się na etapie konsultacji wewnątrz resortu sprawiedliwości. Później ma trafić na standardową ścieżkę konsultacji międzyrządowych i społecznych. Następny etap to prace w Sejmie. – Chcemy, by została uchwalona do końca roku – powiedział w czwartek na antenie RDC członek komisji Sebastian Kaleta. W ten sposób 2018 rok będzie czasem, w którym zgodnie z założeniami ustawy będzie można składać wnioski o odszkodowania. Od 2019 roku będą wypłacane. Tempo prac ma być więc dość szybkie i wynika też z pełnego poparcia, które projekt ustawy ma wśród najwyższych władz PiS. – Mam zgodę najważniejszej partii koalicyjnej,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10877

Wydanie: 10877

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Styl życia

Zamów abonament