Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Smartfon staje się maszyną do głosowania

13 października 2017 | Ekonomia
Nowe technologie zmieniają gospodarkę
źródło: Rzeczpospolita
Nowe technologie zmieniają gospodarkę

IBM wraz z Krajowym Depozytem Papierów Wartościowych pracują na rozwiązaniem, które może zrewolucjonizować rynek kapitałowy.

katarzyna kucharczyk, przemysław tychmanowicz

Cyfrowa rewolucja, blockchain, internet rzeczy, sztuczna inteligencja czy biometria – to pojęcia, o których słyszy się coraz więcej. Przybywa nowatorskich rozwiązań, przenoszących polski sektor finansowy do wyższej ligi. Na horyzoncie jest kolejne: narzędzie do korespondencyjnego oddawania głosów na walnych zgromadzeniach spółek (np. za pomocą smartfona). Jak dowiedziała się „Rzeczpospolita", nad takim systemem, tzw. eVoting, pracuje IBM w porozumieniu z Krajowym Depozytem Papierów Wartościowych.

– Traktujemy projekt w kategoriach inwestycji. Rozwiązanie jest oparte na technologii otwartej, co istotnie obniża koszty – mówi Sławomir Panasiuk, wiceprezes KDPW.

Nadzór mówi „tak"

Nowe narzędzie może zrewolucjonizować życie spółek giełdowych. Teraz tylko 3,5 proc. inwestorów indywidualnych jeździ na walne zgromadzenia. Co ich odstrasza? Przede...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10877

Wydanie: 10877

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Styl życia

Zamów abonament