Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Infrastruktura rządzi w głosowaniu mieszkańców

13 października 2017 | Życie Lubelszczyzny | Janina Blikowska

W przyszłym tygodniu będą znane wyniki budżetu obywatelskiego w Lublinie. W części miast regionu wiadomo już, jakie projekty będą realizowane w jego ramach.

W Białej Podlaskiej czy w Chełmie wygrały projekty infrastrukturalne, takie jak chodniki i drogi, czy sportowe, jak budowa boisk czy siłowni plenerowych. W Lublinie we wtorek zakończyło się głosowanie w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Do rozdzielenia było 15 mln zł, z czego 6 na projekty duże, a 9 mln zł na projekty małe.

– W tym roku mieszkańcy zgłosili 157 pomysłów – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina. Najwięcej projektów dotyczyło budowy i remontu dróg, remontu infrastruktury sportowej. Ale były też bardziej kreatywne, jak Rezerwat Dzikich Dzieci, czyli park kreatywności i kontaktu z przyrodą dla...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10877

Wydanie: 10877

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Styl życia

Zamów abonament