Frontem do biznesu
Im lepiej samorządy dbają o biznes, tym więcej firm chce inwestować. A to sprzyja rozwojowi miast.
Joanna Ćwiek
Według Krajowej Polityki Miejskiej, dokumentu przyjętego przez Radę Ministrów 20 października 2015 r. i określającego podstawowe zasady i reguły rozwoju miast, jest on kluczowym elementem rozwoju kraju. Ma to szczególne znaczenie dla gospodarki, bo to właśnie w nich często tworzone są firmy dające ludziom miejsca pracy.
Miasta muszą mieć kompleksowy, ale też zindywidualizowany pomysł na własny rozwój. Jak to osiągnąć? Koncentrując się przede wszystkim na mocnych stronach lokalnej gospodarki oraz przewidywanych trendach rozwoju kraju.
Zapytaliśmy władze miast, co jest ich zdaniem najważniejszym elementem wpierania w nim przedsiębiorczości. Odpowiedzi, które powtarzały się najczęściej, to wprowadzenie zwolnień i ulg od podatków, przede wszystkim dla przedsiębiorców tworzących nowe miejsca pracy. To także przygotowywanie terenów inwestycyjnych, uzbrajanie terenów w infrastrukturę drogowo-techniczną mające na celu przyspieszenie aktywizacji gospodarczej terenów czy też działania promocyjne miasta w sferze gospodarczej. – Niestety, problem w...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta