PO nie potrzebuje alternatywy
Powstanie zespół ws. powiązań Antoniego Macierewicza z prorosyjskim otoczeniem polityczno-gospodarczym.
Rz: Platforma Obywatelska traci poparcie, buntują się lokalni działacze, na spotkania z prezydentem ws. ustaw sądowych nie chcieliście chodzić, teraz o nie zabiegacie, partii brakuje propozycji i stała się tylko reakcyjna. Co się dzieje z Platformą?
Rafał Grupiński, szef klubu parlamentarnego PO: Protest prezydenta jest pozorny, gdyż prezydent, wetując ustawy, zrobił to tylko po to, by ratować wizerunek i przejąć nastroje społeczne. Prezydent przygotował wadliwe projekty ustaw i zamiast konsultacji ws. SN i KRS chciał rozmawiać o zmianie konstytucji. Bylibyśmy niepoważni, uczestnicząc w takim spotkaniu. Nie można zmieniać konstytucji w celu dostosowania jej do błędnej, niekonstytucyjnej ustawy. Dziś chcemy wiedzieć, jak wygląda obecny etap pracy nad projektami ustaw i czy prezydent uwzględnia propozycje opozycji. Przed prezydentem ostatni test na niezależność. W Platformie Obywatelskiej nie każdy musi mówić jednym głosem, choć najgorsza jest tzw. fałszywa troska. Jesteśmy przed ogólnokrajową konwencją w Łodzi, gdzie przedstawimy program samorządowy i elementy całościowego programu PO. Przygotowujemy program na czas po PiS, wierząc, że wygramy przyszłe wybory samorządowe i parlamentarne.
Sondaże dają rekordowe poparcie PiS, a popularność PO wciąż spada.
PiS jeszcze trochę brakuje do rekordów sondażowych Platformy Obywatelskiej, a rozdali już...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta