Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Firmy w Polsce widzą sens inwestycji w usługi IT

06 lutego 2018 | Rzeczpospolita Cyfrowa
Polskie przedsiębiorstwa dopiero ruszają z cyfryzacją
źródło: Rzeczpospolita
Polskie przedsiębiorstwa dopiero ruszają z cyfryzacją

Przedsiębiorstwa muszą się cyfryzować, inaczej przegrają z konkurencją

katarzyna kucharczyk

Globalne wydatki przedsiębiorstw na oprogramowanie wzrosną w tym roku o 9,5 proc., a w 2019 r. o 8,4 proc., do łącznej wartości 421 mld dol. – przewiduje firma badawcza Gartner.

Takie systemy, jak ERP (planowanie zasobów przedsiębiorstwa) czy CRM (zarządzanie relacjami z klientami), w dojrzałych gospodarkach są już normą. W Polsce dopiero zyskują na znaczeniu.

Popyt będzie rósł

W tym roku rynek oprogramowania w naszym kraju czeka umiarkowany wzrost – przewiduje firma badawcza IDC. Podkreśla, że z jednej strony w dalszym ciągu pozytywnie będą wpływać na niego wszelkiego rodzaju regulacje, takie jak Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych czy projekty rządu skierowane na uszczelnienie VAT.

Jednak z drugiej strony nadal dostawcy oprogramowania będą odczuwali zastój, związany z zamrożeniem szeregu projektów w sektorze publicznym. Co prawda ten rok ma przynieść ożywienie, głównie podyktowane zwiększonym wykorzystaniem funduszy unijnych, jednak nie będzie ono na tyle istotne, żeby zrekompensować straty dostawców, dla których sektor publiczny stanowił główne źródło utrzymania.

Natomiast pewną formą rekompensaty będzie wzrost popytu na rozwiązania związane z optymalizacją produkcji. Dodatkowo, problemy z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10970

Wydanie: 10970

Spis treści

Monitor Księgowość i Podatki

Zamów abonament