Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Spóźniona korekta zawitała na giełdy

06 lutego 2018 | Ekonomia
Kluczowe indeksy znalazły się pod presją
źródło: Rzeczpospolita
Kluczowe indeksy znalazły się pod presją

Przez światowe parkiety przetoczyła się fala wyprzedaży. Inwestorzy się zorientowali, że amerykański Fed może prowadzić bardziej jastrzębią politykę.

Nowojorski indeks Dow Jones Industrial tracił na początku poniedziałkowej sesji 0,8 proc, po tym jak w piątek spadł aż o 2,5 proc. Wyprzedaż nie ograniczała się tylko do USA. Tokijski Nikkei 225 spadł w poniedziałek o 2,5 proc. Traciły niemal wszystkie europejskie indeksy giełdowe, niektóre nawet powyżej 1 proc. Polski WIG20 spadał dosyć umiarkowanie. Niemiecki DAX tracił późnym popołudniem co prawda tylko o 0,8 proc., ale przez ostatnie 10 dni zniżkował już o blisko 6 proc. Inwestorzy się zastanawiają, czy to początek silnej korekty, przed którą przestrzegała od miesięcy część analityków.

Indeksy giełdowe w USA oraz na wielu innych rynkach poszły przez ostatnie kilkanaście miesięcy bardzo mocno w górę, bijąc rekord za rekordem. Dow...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10970

Wydanie: 10970

Spis treści

Monitor Księgowość i Podatki

Zamów abonament