Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Internauci ruszają na zakupy

06 lutego 2018 | Ekonomia
Zakupy spożywcze w internecie boom dopiero mają przed sobą
źródło: Rzeczpospolita
Zakupy spożywcze w internecie boom dopiero mają przed sobą

handel | Polacy przekonali się już do kupowania przez internet książek, kosmetyków czy elektroniki. Teraz przyszedł czas na produkty spożywcze, które online zamawia 16 proc. badanych. piotr mazurkiewicz

W tym roku wartość handlu internetowego w Polska zbliży się już do 50 mld zł, jednak będzie to zasługą kategorii niespożywczych. Choć Polacy na żywność wydają rocznie ponad 200 mld zł, to jednak w zdecydowanej większości zostawiają te pieniądze w sklepach stacjonarnych. Euromonitor International wartość internetowego handlu spożywczego w Polsce w 2017 r. szacował na 700 mln zł.

Idzie boom

Podejście kupujących zaczyna się jednak stopniowo zmieniać, co pokazuje raport Izby Gospodarki Elektronicznej wraz z Mobile Institute oraz sklepem Frisco.pl.

– 20-proc. tempo rozwoju e-grocery w Polsce wskazuje, że to perspektywiczna gałąź e-handlu – mówi Patrycja Sass-Staniszewska, prezes IGE. Rynek w najbliższym czasie może zyskać dodatkowy impuls do rozwoju w postaci zakazu handlu w niedzielę, który zacznie obowiązywać już od 1 marca.

– Biorąc pod uwagę, że jedna trzecia kupujących żywność w sieci, robi to w niedziele – zakaz handlu w dwie niedziele w miesiącu z dużym prawdopodobieństwem przyczyni się do wzrostu realizacji...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10970

Wydanie: 10970

Spis treści

Monitor Księgowość i Podatki

Zamów abonament