Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie jestem zwolennikiem cenzury

06 czerwca 2018 | Sądy i Prokuratura | Agata Łukaszewicz
autor zdjęcia: Mateusz Włodarczyk
źródło: Forum

Leszek Mazur, przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa.

 

Rz: Panie sędzio, przewodniczący KRS, krakowscy sędziowie, najpierw sądu okręgowego, teraz sądu apelacyjnego, podnieśli bunt. Nie chcą obecnej prezes Sądu Okręgowego w Krakowie. Zarzuty są poważne: brak kompetencji, zastraszanie sędziów, wpływanie na ich decyzja, a na koniec dezorganizacja pracy sądu. Pomimo takich zarzutów Krajowa Rada Sądownictwa staje po stronie prezes. Nie za wcześnie KRS zabrała głos?

Leszek Mazur: Na razie głos zabrał rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa, choć oczywiście mówił w imieniu Rady. Wszyscy przyglądamy się temu, co się dzieje. To dopiero wstępny etap, wszyscy członkowie pochylą się nad tym, co się dzieje w Krakowie.

Na razie z KRS płynie krytyczna opinia na temat zachowania sędziów i uchwał, jakie podjęli. Może jednak sędziowie, którzy pracują z konkretnym prezesem i go nie akceptują, mają prawo wyrazić swój sprzeciw? Sąd to ich miejsce pracy, w którym spędzają dużo czasu. Trudno pracować z kimś, kogo się nie akceptuje.

Każda grupa zawodowa, nie tylko sędziowie, ma prawo mieć zastrzeżenia. Tylko powinno się to odbywać w jakiejś adekwatnej formie. Jak obserwuję sytuację, głównie za sprawą medialnych doniesień,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11069

Wydanie: 11069

Spis treści
Zamów abonament