Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Globalne marki rządzą od lat

06 czerwca 2018 | Ekonomia
Najwięksi producenci mają po kilka marek opon
źródło: Rzeczpospolita
Najwięksi producenci mają po kilka marek opon

Świat | W 2017 roku na europejskim rynku oponiarskim najszybciej rozwijał się segment opon o najwyższych parametrach jakościowych i wytrzymałościowych. W porównaniu z poprzednim rokiem zwiększył się o 4,2 proc. adam woźniak

W Europie znajduje się 90 fabryk opon. Roczna produkcja sięga 320 milionów sztuk, zakłady zatrudniają łącznie ok. 200 tys. pracowników. Wielkość rocznej sprzedaży opon na europejskim rynku przekracza 260 mln sztuk, co stanowi ok. jednej piątej sprzedaży w ujęciu globalnym.

W ubiegłym roku rynek oponiarski w Europie nieco się skurczył. Wielkość sprzedaży opon do samochodów osobowych w 2017 r. zmalała o 0,6 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. Wśród największych rynków na starym kontynencie najdynamiczniej rozwijała się Polska, gdzie odnotowano wzrost sprzedaży o przeszło 7 proc.

Popyt na jakość i wysokie osiągi

Najszybciej rozwijał się segment opon Ultra High Performance (UHP) – przeznaczonych do aut o wysokich osiągach. Tego rodzaju opon sprzedano o 4,2 proc. więcej niż w ubiegłym roku. W Polsce sprzedaż w tym segmencie wzrosła o 13 proc., co jest rekordowym...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11069

Wydanie: 11069

Spis treści
Zamów abonament