Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W sieci trwa walka o sprzedawców

06 czerwca 2018 | Ekonomia
Sprzedawców internetowych nadal przybywa, choć dynamika jest coraz niższa
źródło: Rzeczpospolita
Sprzedawców internetowych nadal przybywa, choć dynamika jest coraz niższa

handel | Sklepów internetowych w Polsce jest już 30 tys., ale sprzedażą online zajmuje się kilka razy więcej firm i to o nie toczy się batalia między platformami. piotr mazurkiewicz

Coraz więcej Polaków w sieci kupuje i online załatwia kolejne niezbędne sprawy. Wielu osobom w e-zakupach przeszkadza to, że nie mogą ich załatwić tak jak w hipermarkecie – wszystko naraz, w jednym miejscu.

Wiele sklepów naraz

Rynek nie znosi próżni, a sklepy wyspecjalizowane w pewnej kategorii coraz częściej przekształcają się w platformy marketplace – udostępniają miejsce na niej zewnętrznym firmom, które swoją ofertą uzupełniają dotychczasowy asortyment sklepu, nawet z bardzo odległych sektorów.

Rynek rozwija się, choć stacjonarnych sklepów systematycznie ubywa. – W pierwszych sześciu miesiącach 2018 r. rynek e-sklepów zwiększył się o 700 podmiotów. Zakładając, że trend utrzyma się do końca roku, to na koniec 2018 r. liczba zarejestrowanych sklepów w Polsce może przekroczyć ponad 30 tys. – mówi Tomasz Starzyk, rzecznik wywiadowni Bisnode Polska, która udostępniła dane tylko „Rzeczpospolitej". – Od stycznia do początku czerwca br. Polacy zarejestrowali blisko 3,5 tys. sklepów internetowych, wykreślili 2,8 tys. Handel w sieci jest najszybciej rosnącą gałęzią handlu detalicznego w Polsce – dodaje.

E-sklepy to jednak tylko wycinek rynku e-handlu, wiele firm prowadzi bowiem taką działalność bez uruchamiania własnego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11069

Wydanie: 11069

Spis treści
Zamów abonament