Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polisa zabezpieczy majątek przedsiębiorcy

06 czerwca 2018 | Raport Ekonomiczny
Firmy obawiają się przerw w działalności
źródło: Rzeczpospolita
Firmy obawiają się przerw w działalności

Ubezpieczenia | Kompleksowa ochrona mienia firmy Regina Skibińska

Majątek polskich firm wart jest 2,8 bln zł, a wartość ubezpieczonego mienia firm od pożarów i innych żywiołów to około 1,7 bln zł – podaje raport „Jak ubezpieczenia zmieniają Polskę i Polaków", przygotowany przez Deloitte dla Polskiej Izby Ubezpieczeń. Oznacza to, że nadal ogromna część majątku polskich firm nie jest objęta ochroną asekuratorów. Tym, którzy wątpią w sens wykupywania polis, raport przypomina jedną z największych szkód, do jakich doszło w ostatnich latach: pożar fabryki niemieckiej firmy Cokowerk. Szkody zostały tu wycenione na 110 mln zł. Dzięki ubezpieczeniu fabrykę udało się uruchomić ponownie po 16 miesiącach, a odszkodowanie pokryło 100 proc. strat majątkowych oraz koszty przerwy w produkcji.

Mała firma z pakietem

Zarządzanie ryzykiem ma znaczenie nie tylko w przypadku dużych podmiotów, ale też małych przedsiębiorstw. Duża szkoda może nawet zakończyć działalności niewielkiej firmy.

– Większość mikrofirm to przedsiębiorcy, których działalność trwa krócej niż trzy lata. Ich pozycja na rynku nie jest ugruntowana – tłumaczy Rafał Mańkowski, ekspert Polskiej Izby Ubezpieczeń. – Przedsiębiorcy ci z jednej strony borykają się z niską rentownością, nieregularnymi przychodami, z drugiej zaś strony z wysokimi kosztami, szczególnie w przypadku firm, które się rozwijają i inwestują. To powoduje, że...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11069

Wydanie: 11069

Spis treści
Zamów abonament