Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Z polisy OC za cały remont

06 czerwca 2018 | Prawo | Marek Domagalski

Wyrok | Poszkodowanemu należy się odszkodowanie odpowiadające kosztom profesjonalnej naprawy pojazdu. Nawet jeśli sam naprawił swoje auto.

To sedno najnowszego wyroku Sądu Najwyższego pokazującego meandry likwidowania szkody powypadkowej.

Własna naprawa

Okoliczności kolizji drogowej były bezsporne: w związku z awarią hamulców ciężarówka ubezpieczona od OC w pozwanym towarzystwie uderzyła w SUV-a prowadzonego przez męża powódki Beaty K. Bezsporny był też rozmiar uszkodzeń w pojeździe i odpowiedzialność pozwanego. Kobieta początkowo zgłosiła mu szkodę i domagała się jej naprawienia z polisy OC sprawcy, ale następnie wniosła o jej naprawianie z własnego ubezpieczenia AC – w innym towarzystwie. I ono wypłaciło jej 17,4 tys. zł. Kwota nie kompensowała jednak szkody w całości, zażądała więc uzupełnienia odszkodowania od pozwanego o 10,1 tys. zł. Jedyną sporną okolicznością była kwestia, czy dotychczas przeprowadzona naprawa...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11069

Wydanie: 11069

Spis treści
Zamów abonament