Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Każda firma może wyrządzić szkodę

06 czerwca 2018 | Raport Ekonomiczny
Firma,  która wyrządzi szkodę,  musi  zapłacić odszkodowanie
źródło: AdobeStock
Firma, która wyrządzi szkodę, musi zapłacić odszkodowanie

Nie tylko pożar czy powódź | Polisa OC w działalności gospodarczej Regina Skibińska

Trudno wyobrazić sobie rozsądne prowadzenie jakiejkolwiek działalności gospodarczej bez ubezpieczenia OC. Zawsze istnieje bowiem ryzyko wyrządzenia szkody innym osobom. Taka przypadkowa sytuacja może nawet doprowadzić firmę do ruiny. Im mniejsza firma, tym łatwiej może zbankrutować, jeśli wyrządzi komuś szkodę. Pamiętajmy, że przeciętna mikrofirma osiągnęła tylko 65 tys. zł zysku w 2015 r. Straty bywają znacznie wyższe...

Ochrona majątku

Włosy zniszczone przez fryzjera, zatrucie klientów restauracji salmonellą, doprowadzenie do katastrofy budowlanej na skutek sporządzenia wadliwego projektu – to typowe zdarzenia, kiedy działanie przedsiębiorstwa doprowadza do strat poniesionych przez inną osobę.

– Nawet najlepsi popełniają błędy – mówi Rafał Mańkowski, ekspert-analityk z Polskiej Izby Ubezpieczeń. – Zdarza się, że wykonując zlecenia, świadcząc usługi zgodnie ze swoją najlepszą wiedzą i umiejętnościami, przedsiębiorca lub jego pracownik doprowadzi do sytuacji, kiedy klient lub kontrahent poniesie szkody.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w związku z prowadzeniem działalności lub posiadaniem mienia zapewnia ochronę w przypadku szkód wyrządzonych osobom trzecim lub w mieniu osób trzecich. – W mojej opinii jest to absolutnie najważniejsze ubezpieczenie w firmie i nadal dziwią mnie ci przedsiębiorcy, którzy nie zdają sobie z tego sprawy lub też je...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11069

Wydanie: 11069

Spis treści
Zamów abonament