Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie każda kochanka posła uruchomi ABW

06 czerwca 2018 | Prawo | Marek Domagalski

Choć w sprawie posła Stanisława Pięty pojawiają się zarzuty natury moralnej, kluczowe jest, czy jego romans naraził bezpieczeństwo tajemnic, do jakich mógł mieć dostęp.

To prowadzi do odebrania certyfikatu bezpieczeństwa. Inna rzecz, że decyzją PiS poseł ma być pozbawiony funkcji związanych z dostępem do nich, a wtedy kwestia certyfikatu stałaby się bezprzedmiotowa.

Art. 24 ustawy o ochronie informacji niejawnych stanowi, że przewidziane w niej postępowanie sprawdzające ma na celu ustalenie, czy sprawdzany (urzędnik, funkcjonariusz) daje rękojmię zachowania tajemnic, i dopiero jeśli ją daje, otrzymuje na określony czas (kilka lat) poświadczenie bezpieczeństwa. Jego uzyskanie pozwala dopuścić do pracy (służby) na stanowiskach związanych z dostępem do informacji niejawnych o klauzuli „poufne" lub wyższej....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11069

Wydanie: 11069

Spis treści
Zamów abonament