Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Fiskus zarobi mniej na bonusie od banku

06 czerwca 2018 | Prawo | Aleksandra Tarka

Cashback, czyli zwrot na kartę kredytową czy promocyjny zwrot raty, może być nagrodą w ramach sprzedaży premiowej, której nadwyżka ponad limit zwolnienia podlega 10, a nie 19 proc. PIT.

We wtorek Naczelny Sąd Administracyjny wydał pierwszy po zmianach w przepisach wyrok dotyczący opodatkowania tzw. cashback i innych bonusów bankowych.

Sprawa dotyczyła banku, który pytał fiskusa o opodatkowanie bonusów mających zachęcić klientów do jego produktów. Chodziło o trzy rodzaje zachęt. Bank wyjaśnił, że w ramach programów typu moneyback, znanych też jako tzw. cashback, zwraca swoim klientom część wydatków na zakupy dokonywanych kartą debetową lub kredytową. Ponadto klienci mogą liczyć na darmowe bony towarowe czy bilety do kina, a ci, którzy mają kredyty i terminowo regulują zobowiązania, mogą liczyć na zwrot jednej lub dwóch rat.

Bank zapytał, czy świadczenia...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11069

Wydanie: 11069

Spis treści
Zamów abonament