Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Szkolne ubezpieczenia dla dziecka. Czy warto je kupić?

06 września 2018 | Moje pieniądze | Anna Ogonowska-Rejer
źródło: AdobeStock
źródło: Rzeczpospolita

Ubezpieczenia | Polisy NNW dla dzieci i młodzieży są niobowiązkowe, ale mogą się przydać

 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami ubezpieczenie szkolne dzieci i młodzieży nie jest obowiązkowe. Dzieci nie muszą mieć polis ubezpieczeniowych na czas pobytu w szkole. To rodzice decydują, czy chcą ubezpieczyć swoje pociechy. W ofercie można znaleźć dwa rodzaje ubezpieczeń: grupowe proponowane w szkołach lub indywidualne.

Początek roku szkolnego to czas zawierania ubezpieczeń NNW dla dziecka. Przeważnie rodzice wybierają ubezpieczenia grupowe. Przyczyna jest prosta: wystarczy opłacić składkę w szkole i nie trzeba wypełniać dodatkowych formularzy. Przeważnie nie interesuje nas także zakres ochrony ubezpieczeniowej. Zdarza się i tak, iż, zapominamy o wykupionym ubezpieczaniu, i nie korzystamy z należnego odszkodowania.

Szkolne – dostosowane do ogółu

Decydując się na zawarcie ubezpieczenia grupowego, trzeba pamiętać, iż szkoły wybierają przeważnie ubezpieczenia, kierując się wysokością składki. Po prostu oferta musi być dostosowana do osób o różnym statusie majątkowym. Niska składka to przede wszystkim ograniczona liczba zdarzeń objętych ubezpieczeniem oraz niższa kwota odszkodowania. Przykładowo przy składce 33 zł rocznie suma ubezpieczenia wynosi 15 tys. zł, a w przypadku 150 zł rocznie – 100 tys. zł. 15 tys. zł to niemało pieniędzy, ale otrzymać je można tylko w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej, nieszczęśliwy wypadek przeważnie oznacza wypłatę...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11147

Wydanie: 11147

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament