Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dobry rok dla regionu

06 września 2018 | Dodatki Jednodniowe | Piotr Mazurkiewicz
źródło: Rzeczpospolita

Analiza | Polska zdecydowanym liderem rankingu Coface i „Rzeczpospolitej". Aby trafić na listę, trzeba mieć co najmniej 445 mln euro przychodów.

 

Tegoroczna, już 13., edycja zestawienia największych firm regionu wbrew przesądom o pechowym charakterze tej liczby przynosi pozytywne informacje.

Suma przychodów firm ujętych w zestawieniu wzrosła w 2017 aż o 11,8 proc., do 652 mld euro, co już samo w sobie jest ogromnym sukcesem. Jak wynika z raportu przygotowanego przez firmę Coface, niemal 80 proc. firm ujętych w zestawieniu zakończyło 2017 r. wzrostem przychodów. To znacznie lepszy wynik niż w poprzednich edycjach zestawienia – rok temu pozytywną dynamiką mogło się pochwalić 63 proc. analizowanych przedsiębiorstw, a we wcześniejszej jeszcze edycji – 70 proc.

Zatem tylko co piąte przedsiębiorstwo rosło wolniej niż rok wcześniej, co potwierdza dobry klimat gospodarczy w całym regionie. Wzrosła też bariera wejścia do zestawienia – aby się w nim znaleźć, firmy musiały się wykazać co najmniej 445 mln euro przychodów, co jest znacznym skokiem progu wejścia. Rok temu ostatnia firma na liście miała 354 mln euro przychodów.

Zmiany w pierwszej dziesiątce

Na tak dynamicznym tle sporo zmian widać także w czołówce zestawienia. Oczywiście nie na najwyższych pozycjach, ponieważ do czwartego miejsca włącznie lista wygląda...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11147

Wydanie: 11147

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament