Bezpieczeństwo i odpowiedzialność kluczem do zrównoważonego rolnictwa
Ponad 7-miliardowa populacja ludzi, kurczące się zasoby Ziemi i epoka nadmiaru – to główne wyzwania dzisiejszego świata. MATERIAŁ POWSTAŁ WE WSPÓŁPRACY Z PSOR
Produkcja wysokiej jakości żywności nie jest możliwa beż użycia innowacyjnych i bezpiecznych narzędzi, takich jak nowoczesne maszyny i środki ochrony roślin. Dlaczego? Dziś na polu tracimy do 40 proc. żywności, a bez użycia środków ochrony roślin straty te mogą się podwoić.
Stosunek do rolnictwa uzależniony jest od tego, jakie jest zapotrzebowanie społeczeństwa. W krajach rozwijających się, w których problemem często jest głód, wymogi środowiska i długofalowe podejście do produkcji żywności przegrywa z potrzebą chwili – ze wszystkimi negatywnymi skutkami tych decyzji.
W krajach rozwiniętych, bogatych, gdzie często mamy do czynienia z nadprodukcją żywności, priorytetem jest bezpieczeństwo społeczeństwa i środowiska, w imię którego ogranicza się produkcję żywności przez regulacje prawne lub mechanizmy ekonomiczne.
Ograniczenia te stawiają nas przed trudnym pytaniem – jak zapewnić wystarczającą ilość wysokiej jakości żywności, po przystępnych cenach, z minimalnym wykorzystaniem niezbędnych...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta