Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Połączenie paliwowych gigantów

06 września 2018 | Forum daily | Anna 
Cieślak-Wróblewska
≥Cele fuzji i oczekiwane  efekty muszą być jasno sprecyzowane – przypomnieli uczestnicy dyskusji  „Konsolidacje kapitałowe – szansa na wzmocnienie Polski na mapie gospodarczej Europy”
autor zdjęcia: Piotr Guzik
źródło: Rzeczpospolita
≥Cele fuzji i oczekiwane efekty muszą być jasno sprecyzowane – przypomnieli uczestnicy dyskusji „Konsolidacje kapitałowe – szansa na wzmocnienie Polski na mapie gospodarczej Europy”

Biznes | Po fuzji Orlenu i Lotosu może powstać liczący się gracz w Europie. Tylko trzeba się do tego dobrze przygotować.

 

– To wielka szansa dla Orlenu i Lotosu, ale także dla polskiej gospodarki – mówił Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen podczas krynickiego wydarzenia specjalnego „Konsolidacje kapitałowe – szansa na wzmocnienie Polski na mapie gospodarczej Europy".

Prezes przekonywał, że fuzja tych dwóch największych w Polsce koncernów paliwowych ma sens ekonomiczny i może przynieść duże efekty synergii. W połączeniu ze wzmocnieniem zaangażowania obu firm w przemysł petrochemiczny daje szanse na wzrost na rynku krajowym i zagraniczną ekspansję. – Patrząc chociażby na nasze doświadczenia w Czechach, gdzie przejęcie Unipetrolu przez Orlen poukładało tam rynek, dlaczego mamy tego nie zrobić w Polsce? Nie inwestować, nie rozwijać się bardziej, nie zwiększać siły negocjacyjnej przy zakupach ropy, nie polepszać procesów logistycznych i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11147

Wydanie: 11147

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament