Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jaka stawka VAT na książkę z załącznikiem

12 września 2018 | Rachunkowość | Marcin Szymankiewicz

Drukowana publikacja, która jest oznaczona symbolem ISBN łącznie z płytą DVD lub Blu-Ray, uzupełniającymi jej treść i razem z nimi sprzedawana, to towar objęty 5-proc. podatkiem.

- Spółka (podatnik VAT czynny) sprzedaje książki, filmy na płytach DVD i Blu-Ray. Spółka wydaje m.in. książki (tradycyjnie, drukowane z wykorzystaniem metod/technik poligraficznych), do których są dołączane nośniki zawierające utwory audio lub wideo (takie jak DVD, Blu-Ray i inne służące do rejestrowania utworów audio lub video), stanowiące uzupełnienie treści zawartej w książkach. Nośniki te mają charakter uzupełniający i zarazem komplementarny względem treści książki.

Książki z dołączonymi nośnikami są opatrzone symbolem ISBN nadanym przez Bibliotekę Narodową. Numer ISBN dotyczy książki wraz z nośnikiem. Takie zestawy: książka wraz z nośnikami z nagranymi utworami dźwiękowymi lub wizualnymi, stanowiącymi kontynuację lub uzupełnienie informacji zawartych w książce, powinny być klasyfikowane w grupowaniu 58.11.1 PKWiU „Książki drukowane". Czy spółka może do nich stosować 5-proc....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11152

Wydanie: 11152

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament