Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zdrowie na mecie

12 września 2018 | Forum Krynica | Bartosz Klimas
autor zdjęcia: Piotr Guzik
źródło: Fotorzepa

Bieganie leczy | Festiwal w Krynicy to także okazja, by się przekonać, że choroba, np. cukrzyca, w bieganiu nie przeszkadza.

 

Przy okazji spaceru pomiędzy butami, odżywkami i elektroniką można zadbać o własne zdrowie, a nawet o życie innych.

Jest wielkości karty płatniczej, jednak zamiast numeru i daty ważności zawiera deklarację o zgodzie na pobranie tkanek i narządów po śmierci. Emitentem nie jest bank, lecz Fundacja Pasjonaci Życia, która prowadzi akcję Bieg po Nowe Życie (HYPERLINK "http://www.biegponowezycie.pl/"www.biegponowezycie.pl). Organizatorzy zamierzają rozdać 100 tysięcy kart ze świadectwem woli przy okazji wydarzeń sportowych w kraju. Byli także w Krynicy.

Metą tego biegu – czyli celem przedsięwzięcia – ma być wzrost poparcia dla idei medycyny transplantacyjnej, upowszechnienie świadectw woli oraz przełamywanie społecznych i psychologicznych oporów przed oddawaniem narządów do transplantacji.

– Karty zostały dołączone do pakietów startowych, rozdajemy je także na miejscu – mówi Beata Rożek, reprezentantka Biegu po Nowe Życie. – Uświadamiamy ludziom, że ich organy mogą uratować wiele osób. Sama jestem po przeszczepie wątroby. Wcześniej dostałam informację, że bez niego zostały mi trzy miesiące, maksymalnie rok. Dziś, rok po przeszczepie,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11152

Wydanie: 11152

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament