Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Myślenie magiczne

10 grudnia 2018 | Życie Regionów | Piotr Gajdziński

Radni Piotrkowa Trybunalskiego zawierzyli swoje miasto Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski. Spośród 17 głosujących za wnioskiem opowiedziało się 13, dwóch się wstrzymało, a zaledwie dwóch było przeciw. Wniosek zgłosił przewodniczący Rady Miejskiej, zresztą lekarz. Głosowanie w tej sprawie było bodaj pierwszym w nowej kadencji, co jest dowodem, że radni Piotrkowa Trybunalskiego uznali zawierzenie miasta Matce Boskiej za niezwykle ważne, a może nawet niecierpiące zwłoki. Ze słów nielicznych radnych, którzy się w tej sprawie wypowiadali dla lokalnych mediów, można wnosić, iż rajcowie są przekonani, że zawierzenie miasta Maryi rozpocznie erę rozkwitu Piotrkowa Trybunalskiego, że oto miasto wkracza w swój złoty wiek.

Mam nieodparte wrażenie, że ten akt strzelisty bardziej niż miastu, a już z pewnością bardziej niż Matce Boskiej, potrzebny był samym radnym. Dość powiedzieć, że Piotrków Trybunalski już raz oddał się Matce Boskiej, na co zresztą jeszcze przed głosowaniem...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11227

Wydanie: 11227

Spis treści
Zamów abonament