Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Energetyka też chce ochronić klimat

10 grudnia 2018 | Ekonomia | Jeremi Jędrzejkowski
<Droga zmian  w polskiej energetyce jest spójna  z celami,  jakie wyznacza sobie Unia Europejska, podkreślali uczestnicy debaty
źródło: materiały prasowe

COP24 | Prezesi polskich koncernów energetycznych wskazywali, 
że przy transformacji sektora 
trzeba mieć na uwadze
konkurencyjność gospodarki.

 

Podczas szczytu COP24 w Katowicach, Polski Komitet Energii Elektrycznej (PKEE) zaprezentował raport „Wkład polskiego sektora energetycznego w realizację globalnej polityki klimatycznej".

Podsumowuje on działania na rzecz zmniejszenia oddziaływania energetyki na środowisko. Autorzy zebrali też informacje o projektach już realizowanych, jak i tych planowanych. A to wszystko w kontekście globalnej i unijnej polityki klimatycznej.

Wydarzeniu towarzyszyła debata ekspertów pod hasłem „Polish Power Sector is Changing" (Polski sektor energetyczny się zmienia).

Spójne cele

– Przedstawiony dziś raport pokazuje, gdzie jako Polska jesteśmy i dokąd chcemy dotrzeć do roku 2030, 2040 i 2050. Naszkicowany plan polityki energetycznej Polski jest spójny – mówił Mirosław Kowalik, wiceprezes Rady Zarządzającej PKEE, prezes Enei. – Pewne elementy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11227

Wydanie: 11227

Spis treści
Zamów abonament