Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Potrzeba dużo lodu

10 grudnia 2018 | Sport | Łukasz Majchrzyk
≥Reprezentacja Polski: czy taka jedność kiedyś wróci?
źródło: EAST NEWS
≥Reprezentacja Polski: czy taka jedność kiedyś wróci?

Długi, konieczność zwrotu dotacji, konflikt z kadrowiczami. W takiej atmosferze rozpoczyna się zgrupowanie reprezentacji Polski.

Miesiąc temu w Gdańsku odbywał się Turniej EIHC z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Udział potwierdziły bardzo dobre drużyny: Austrii, Danii i Norwegii (w przyszłym roku zagrają w elicie). Miało być wielkie święto, a skończyło się zgrzytem.

Trener Tomasz Valtonen nie mógł skorzystać z wielu doświadczonych zawodników, którym Polski Związek Hokeja na Lodzie (PZHL) zalegał z wypłatą pieniędzy za przyjazdy na zgrupowania. W Gdańsku w listopadzie nie zjawili się m.in. Krystian Dziubiński, Patryk Wajda, Maciej Kruczek, Grzegorz Pasiut czy Aron Chmielewski.

Pozew do sądu

Trener Valtonen zapowiedział jednak, że tamte wydarzenia nie będą miały dla niego znaczenia w przyszłości, i na zgrupowanie w Finlandii (9–16 grudnia) powołał również tych, którzy miesiąc temu na zgrupowanie się nie stawili.

– Kadra jest najważniejsza i chociaż sprawa między zawodnikami a PZHL jeszcze nie jest załatwiona, to hokeiści nie będą bojkotować reprezentacji. Najwyższy czas zacząć przygotowania do mistrzostw świata Dywizji 1B. Po ostatnim turnieju w Gdańsku chcieliśmy się spotkać z przedstawicielami związku, ale do rozmów nie doszło. Dlatego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11227

Wydanie: 11227

Spis treści
Zamów abonament