Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Świąteczny stres męczy Polaków

10 grudnia 2018 | Ekonomia | Piotr Mazurkiewicz
Trudny zakupowy grudzień dla konsumentów
źródło: Rzeczpospolita
Trudny zakupowy grudzień dla konsumentów

handel | Polska jest w czołówce państw z największą grupą konsumentów, którym bieganie po sklepach przed świętami kojarzy się jak najgorzej – wynika z badań. Dlatego coraz chętniej kupują w internecie, a nie w stacjonarnych placówkach.

 

Co roku obiecujemy sobie, że nie zostawimy zakupów świątecznych na ostatnią chwilę, ale większość z nas tych obietnic nie dotrzymuje. Odkładając zakupy na drugą połowę grudnia, fundujemy sobie solidną dawkę nerwów, do tego wyjątkowo dużą na tle innych krajów.

Tłok, korki, brak czasu

– Faktycznie, świąteczne zakupy przyprawiają Polaków o ból głowy. Jesteśmy jednym z najbardziej zestresowanych narodów wśród przebadanych krajów: dla 66 proc. z nas problemem są zatłoczone ulice, przepełnione sklepy, a także korki na drogach. Ponad połowa badanych (54 proc.) martwi się, że nie znajdzie odpowiedniego prezentu, a co drugi Polak boi się...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11227

Wydanie: 11227

Spis treści
Zamów abonament