Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pracodawcy znów przegrali z biurokracją

10 grudnia 2018 | Prawo | Mateusz Rzemek

Dane Osobowe | Trzy tygodnie przed zmianami w aktach pracowniczych nadal brakuje odpowiednich przepisów.

 

Ustawa o zmianie niektórych ustaw w związku ze skróceniem okresu przechowywania akt pracowniczych oraz ich elektronizacją została uchwalona na początku stycznia tego roku. Było więc wystarczająco dużo czasu na przygotowanie przepisów wykonawczych z wyprzedzeniem.

Plotka głosi, że minister Elżbieta Rafalska podpisała „już" rozporządzenie w sprawie dokumentacji pracowniczej. Do piątku nie zostało ono jeszcze opublikowane w Dzienniku Ustaw. Stawia to pracodawców w trudnej sytuacji.

12 milionów teczek

Nowe przepisy dotyczą bowiem zasad gromadzenia dokumentów w aktach pracowniczych około 12 mln zatrudnionych na etatach. Skąd spóźnienie? Prawdopodobnie z potrzeby dostosowania rozporządzenia do nowych przepisów o ochronie danych osobowych. Duża nowelizacja blisko 200 ustaw, w tym kodeksu pracy, wpłynęła ostatnio do Sejmu i prawdopodobnie wejdzie w życie w pierwszym kwartale...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11227

Wydanie: 11227

Spis treści
Zamów abonament