Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Exit fee poza limitem

15 kwietnia 2019 | Podatki i księgowość | Mariusz Kozłowski

Opłata wewnątrzgrupowa powstała wskutek zmiany modelu biznesowego związana z przeniesieniem aktywów niematerialnych oraz transferem potencjału zysku może zostać zaliczona do kosztów uzyskania przychodów z pominięciem ograniczenia wynikającego z art. 15e ustawy o CIT.

Potwierdza to interpretacja indywidualna Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 19 marca 2019 r. (0111-KDIB1-3.4010.629.2018.1.APO).

W ramach obecnie obowiązującego modelu działalności polski podatnik (dalej: spółka) prowadzi działalność gospodarczą o ograniczonych funkcjach i ryzykach w obszarze produkcji oraz dystrybucji do zagranicznych podmiotów powiązanych i podmiotów trzecich. Powiązany ze spółką niemiecki podatnik posiada wyłączne prawo do dystrybucji wyrobów gotowych spółki na rynkach zagranicznych oraz pełni rozwinięte, strategiczne funkcje m.in. w obszarach badań i rozwoju wyrobów gotowych, ich wyceny, marketingu i sprzedaży oraz zarządzania relacjami z klientami. Jest też właścicielem kluczowych aktywów niematerialnych (m.in. know-how badawczo-rozwojowy, baza klientów, baza dostawców, baza kontraktów). W obecnym modelu działalności rentowność spółki, z uwagi na ograniczony profil działalności, jest ograniczona do stałej marży zysku, natomiast...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11332

Wydanie: 11332

Spis treści
Zamów abonament