Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Samotność propaństwowców

15 kwietnia 2019 | Ekonomia | Andrzej Malinowski

Andrzej Malinowski prezydent Pracodawców RP W naszym kraju obowiązują różne prawdy oczywiste. Przeciętny Polak powie np., że zima zawsze zaskakuje drogowców. Albo że reprezentacja narodowa w piłce nożnej nie gra na tyle, na ile ją stać.

 

Znawca polskiej gospodarki doda, że przedsiębiorcy zawsze będą bronić przed zakusami rządu pieniędzy, jakie płacą na Fundusz Pracy. Politycy wciąż bowiem chcą je wydać na cele niezgodne z jego powołaniem. Ale ta żelazna prawda... właśnie przestała być aktualna!

Fundusz Pracy jest łakomym kąskiem. Pracodawcy łożą na niego wielkie kwoty. Mają one być „w pogotowiu" na wypadek pogorszenia koniunktury i konieczności sfinansowania np. szkoleń dla bezrobotnych. Tak, by znaleźli nową pracę. Są też potrzebne, gdy brakuje pracowników i trzeba przygotować cudzoziemców do pracy na polskim...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11332

Wydanie: 11332

Spis treści
Zamów abonament