Trudne do wyceny wartości niematerialne
Fiskus nie zastosuje danych ex post, gdy kontrolowaną transakcję z przeniesieniem trudnych do wyceny wartości obejmuje uprzednie porozumienie APA.
Rok 2019 przyniósł wiele zmian w zakresie cen transferowych. Do najistotniejszych spośród nich zaliczyć można rozszerzenie definicji podmiotów powiązanych przy równoczesnym doprecyzowaniu obowiązku ustalania rynkowych warunków w stosunku do wszystkich transakcji realizowanych pomiędzy nimi, wprowadzenie o wiele dotkliwszych sankcji podatkowych za brak stosowania się do zasady ceny rynkowej oraz usankcjonowanie obowiązków z zakresu cen transferowych na gruncie KKS. Ważną zmianą, która w praktyce ułatwia organom podatkowym (celno-skarbowym) weryfikację i w konsekwencji kwestionowanie rozliczeń wewnątrzgrupowych jest wprowadzenie instytucji trudnych do wyceny wartości niematerialnych. Zgodnie z definicją z rozporządzenia z 21 grudnia 2018 r. ws. cen transferowych w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych, przez trudne do wyceny wartości niematerialne rozumie się wartości niematerialne, a także prawa do tych wartości, dla których w chwili ich przenoszenia między podmiotami powiązanymi nie istniały wiarygodne dane porównawcze ani prognozy...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta