Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Trudne do wyceny wartości niematerialne

15 kwietnia 2019 | Prawo | Ewelina Stamblewska-Urbaniak

Fiskus nie zastosuje danych ex post, gdy kontrolowaną transakcję z przeniesieniem trudnych do wyceny wartości obejmuje uprzednie porozumienie APA.

Rok 2019 przyniósł wiele zmian w zakresie cen transferowych. Do najistotniejszych spośród nich zaliczyć można rozszerzenie definicji podmiotów powiązanych przy równoczesnym doprecyzowaniu obowiązku ustalania rynkowych warunków w stosunku do wszystkich transakcji realizowanych pomiędzy nimi, wprowadzenie o wiele dotkliwszych sankcji podatkowych za brak stosowania się do zasady ceny rynkowej oraz usankcjonowanie obowiązków z zakresu cen transferowych na gruncie KKS. Ważną zmianą, która w praktyce ułatwia organom podatkowym (celno-skarbowym) weryfikację i w konsekwencji kwestionowanie rozliczeń wewnątrzgrupowych jest wprowadzenie instytucji trudnych do wyceny wartości niematerialnych. Zgodnie z definicją z rozporządzenia z 21 grudnia 2018 r. ws. cen transferowych w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych, przez trudne do wyceny wartości niematerialne rozumie się wartości niematerialne, a także prawa do tych wartości, dla których w chwili ich przenoszenia między podmiotami powiązanymi nie istniały wiarygodne dane porównawcze ani prognozy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11332

Wydanie: 11332

Spis treści
Zamów abonament