Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przyszłość, której oczekiwaliśmy, już jest. Dowodem są technologie smart

15 kwietnia 2019 | Ekonomia
źródło: materiały prasowe

Powinniśmy się już przygotowywać na drugą połowę XXI wieku i szukać dróg, dzięki którym wyprzedzimy nasze obecne wyobrażenia o tym, co będzie – mówi Marcin Strzelec, menedżer zarządzający grupą produktów marki WIŚNIOWSKI.

 

Technologia stała się tak powszechna, że już niemal nie zauważamy jej w swoim otoczeniu.

A równocześnie część z nas wciąż się jej obawia. To dziwne, bo przecież na każdym kroku korzystamy z dobrodziejstw technologii inteligentnych. Wydaje mi się, że wszyscy z wypiekami na twarzy czekamy na tę nowoczesność, kosmiczne rozwiązania dla naszego codziennego życia, a gdy one się pojawiają, czasami zaczynamy wątpić w ich sens.

A tak naprawdę wystarczy raz spróbować, jak łatwo jest sterować domem za pomocą smartfona albo jak wiele komfortu i spokoju daje zdalny dostęp do wizjera drzwi, by zdać sobie sprawę, że nikt nas nie chce oszukać albo śledzić.

Inteligentne technologie mają czynić nasze życie bardziej bezpiecznym i komfortowym – tak się dzieje i wystarczy przyjrzeć się z bliska, by dostrzec ten niebagatelny wpływ na współczesny świat.

Być może już niedługo inteligentne technologie będą nam pomagać bez naszego wysiłku?

To już się dzieje. Żyjemy w przyszłości, którą przewidywano lata temu, której oczekiwali ludzie początku wieku. Technologie smart są tego najlepszym dowodem.

Tym najbardziej zauważalnym krokiem w przód jest powstanie internetu rzeczy (Internet of Things, IoT), który pozwala przedmiotom na pośrednie lub bezpośrednie gromadzenie, przetwarzanie i wymianę danych między...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11332

Wydanie: 11332

Spis treści
Zamów abonament