Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Z Paryża blisko do Warszawy

15 kwietnia 2019 | Ekonomia | Anita Błaszczak
źródło: Rzeczpospolita

Choć Polacy studiujący na francuskich uczelniach stawiają często na pracę w międzynarodowych firmach, 
to kusi ich też sektor publiczny. Także ten w Polsce, bo do ojczyzny planuje wrócić 80 proc. z nich.

 

Kilka lat pracy w jednej z międzynarodowych kancelarii prawniczych we Francji albo w Nowym Jorku, a potem powrót do kraju – taki plan na swoją zawodową przyszłość ma Tadeusz Kolasiński, który kończy prawo międzynarodowe na Sciences Po Paris.

Jeśli będzie oferta...

Podobnie myśli spora część młodych Polaków studiujących na francuskich uczelniach (głównie nauki polityczne, biznes), którzy w tegorocznym badaniu firmy Boston Consulting Group (BCG) odpowiadali na pytania dotyczące ich ambicji i planów na przyszłość.

80 proc. widzi ją w kraju, choć najchętniej wróciliby tam po czterech–siedmiu latach pracy za granicą – tak jak Tadeusz Kolasiński, który szukając w zeszłym roku stażu w Polsce, przekonał się, że w kraju trudno o oferty dla prawników chcących specjalizować się w międzynarodowym arbitrażu.

Klara Orłowska,jego koleżanka z uczelni, która studiuje europeistykę (specjalizacja – energetyka) nie jest przekonana, czy w ogóle wróci do Polski. Na pewno jednak chce utrzymać kontakt z krajem, a w tym roku – jako przewodnicząca Association de Polonais de Sciences Po – kieruje...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11332

Wydanie: 11332

Spis treści
Zamów abonament