Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Fiskus pozmieniał przepisy i sam nie wie, jak je rozumieć

15 kwietnia 2019 | Prawo | Przemysław Wojtasik

Przedsiębiorcy głowią się nad nowymi zasadami opodatkowania. Skarbówka nie pomaga.

Nowe zasady rozliczania samochodów i transakcji z zagranicznymi kontrahentami, zaostrzenie klauzuli do walki z podatkową optymalizacją, exit tax, danina solidarnościowa. Nowy Rok 2019 przyniósł masę podatkowych zmian. Ministerstwo Finansów obiecało, że wyjaśni, jak je rozumieć, ale wciąż nie wydało zapowiadanych jeszcze w 2018 r. oficjalnych objaśnień.

–Przedsiębiorcy nie mają tyle czasu co urzędnicy, muszą na bieżąco księgować transakcje i co miesiąc płacić zaliczki na PIT/CIT. Tymczasem w urzędach każą czekać na objaśnienia, a na podatkowej infolinii proponują składanie wniosków o interpretacje indywidualne, na które fiskus ma trzy miesiące – mówi Beata Hudziak, doradca podatkowy, partner zarządzający w kancelarii 8Tax.

Z czym jest najwięcej problemów? Z samochodami osobowymi. Ma je prawie każda firma, a od 1 stycznia wszystkie faktury za paliwo, mycie, wymianę opon czy remont auta trzeba rozliczać na nowych zasadach....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11332

Wydanie: 11332

Spis treści
Zamów abonament