Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Technologie zmieniają nasze życie

15 kwietnia 2019 | Ekonomia
Aplikacja Connexoon umożliwia sterowanie bramami i drzwiami WIŚNIOWSKI
źródło: materiały prasowe
Aplikacja Connexoon umożliwia sterowanie bramami i drzwiami WIŚNIOWSKI
Produkty WIŚNIOWSKI w wersji smartCONNECTED mogą być zdalnie sterowane  za pomocą smartfona
źródło: materiały prasowe
Produkty WIŚNIOWSKI w wersji smartCONNECTED mogą być zdalnie sterowane za pomocą smartfona

Ludzkość się zmieniła. Skończył się czas rewolucyjnych skoków co kilka dekad. Dziś zmiany dzieją się szybko, czasem tak nieoczekiwanie, że i społeczeństwo, i przedsiębiorcy muszą być gotowi na umiejętne korekty decyzji czy dróg rozwoju.

Znaczna część społeczeństwa nie dostrzega jednak tych małych rewolucji, które na przestrzeni ostatnich dekad stały się czymś naturalnym i skutecznie pozbawiły nas ekscytacji wielkimi skokami. Równocześnie w tym tkwi ich największa siła.

W dzisiejszym świecie trudnością nie jest sama praca nad ulepszaniem wielu aspektów naszego życia, ale przede wszystkim nadążanie za nimi i odpowiednie przyswajanie.

Wyobraźmy sobie, że na nowe rozwiązanie w technologiach smart przyszło by nam czekać dekadę, a wówczas na rynku prezentowałby się produkt z setką nowych możliwości i ceną na poziomie nieosiągalnym dla przeciętnego konsumenta. Byłoby to uciążliwe, ale jakże emocjonujące, gdy oczekiwany od lat produkt wreszcie pojawia się na rynku. Nasza nowoczesność poszła zupełnie inną drogą. Drogą oswajania nas z nowym za pomocą częstych terapii szokowych.

Świat zbudowany ze smartfonów

Taksówka, jedzenie, fryzjer, lekarz, koncert, kino i wiele, wiele więcej. Możemy zamówić, umówić, zarezerwować i zapłacić za pomocą smartfona. Tego samego, który pomaga nam znaleźć szybszą drogę do domu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11332

Wydanie: 11332

Spis treści
Zamów abonament