Specjalista znów wypisze leki seniorowi
E-recepta ma znieść uciążliwe obowiązki dla lekarzy i pacjentów i zwiększyć bezpieczeństwo leczenia. Medycy ostrzegają, że cyfryzacja bywa zawodna.
– To jedna wielka zachęta do przystąpienia do e-recepty i próba rozwiązania problemów systemowych sygnalizowanych przez lekarzy – mówi o projekcie nowelizacji dziesięciu ustaw w związku z wdrażaniem rozwiązań e-zdrowia Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej. A przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy Krzysztof Bukiel dodaje, że cyfryzacja jest atrakcyjnym hasłem, ale często rodzi wyłącznie udrękę.
Mniej papierologii
Projekt, który nowelizuje przede wszystkim ustawę o świadczeniach zdrowotnych, o systemie informacji w ochronie zdrowia i prawo farmaceutyczne, przede wszystkim wprowadza zmiany związane z elektroniczną receptą, która od stycznia 2020 r. ma całkowicie zastąpić tę papierową.
Odpowiedzialny za cyfryzację służby zdrowia wiceminister Janusz Cieszyński podkreśla, że projekt realizuje § 16 porozumienia z rezydentami, znosząc obowiązek określania odpłatności...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta