Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Po zapłacie faktorowi można wystąpić o przyspieszony zwrot VAT

24 czerwca 2019 | Podatki i księgowość | Tomasz Król

Zapłata należności na rachunek faktora nie jest przeszkodą dla otrzymania zwrotu różnicy podatku naliczonego nad należnym w przyspieszonym terminie 25 dni.

W interpretacji indywidualnej z 9 maja 2019 r. Dyrektor KIS (0112-KDIL1-1.4012.80. 2019.2.AK) potwierdził prawo podatniczki do otrzymania w terminie 25 dni zwrotu różnicy podatku po uregulowaniu należności z faktury na rachunek nabywcy wierzytelności. Warunkiem przyspieszonego terminu zwrotu nie jest zapłata należności bezpośrednio na rzecz wystawcy faktury. Istotne jest, aby zapłata była dokonana z rachunku podatnika.

Interpretację otrzymała podatniczka świadcząca usługi przeszycia dla kontrahenta zagranicznego z Unii Europejskiej. Usługi krojenia, szycia i inne związane z główną usługą jej firma podzleca różnym wykonawcom, od których dostaje faktury za wykonane usługi.

Jeden z jej kontrahentów, od którego kupuje usługi przeszycia, korzysta z faktoringu i dokonuje na rzecz faktora cesji wierzytelności....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11388

Wydanie: 11388

Spis treści
Zamów abonament