Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Chcemy współtworzyć system skupiony na potrzebach pacjenta

24 czerwca 2019 | Ekonomia | Jeremi Jędrzejkowski
źródło: materiały prasowe

Niezbędny jest dialog oraz wspólne działanie rządu, przemysłu i wszystkich interesariuszy ochrony zdrowia, by zbudować naprawdę zrównoważony i nastawiony na długofalowe efekty system – mówi Markus Sieger, prezes Grupy Polpharma.

 

Polpharma znalazła się w ścisłej czołówce najnowszego rankingu narodowych czempionów. Co to dla was oznacza?

Jestem zaszczycony, że po raz drugi zostaliśmy uznani przez Politykę Insight za czempiona narodowego. Dla nas jako firmy jest niezwykle ważne, że znaleźliśmy się w tym gronie. Zwłaszcza że w tym roku zajęliśmy również drugą pozycję w kategorii innowacje. Zostało tu docenione nasze zaangażowanie w badania i rozwój, a także współpraca z ośrodkami i instytucjami naukowymi w Polsce.

Jakie kryteria zdecydowały, że Polpharma wskoczyła w tym roku na drugie miejsce, z trzeciego przed rokiem, w rankingu innowacyjności?

Na innowacyjność składa się wiele elementów. To przede wszystkim liczba zgłaszanych i uzyskiwanych patentów. Warto przypomnieć, że zgodnie z raportem Europejskiego Urzędu Patentowego za 2018 rok Polpharma znajduje się na pierwszym miejscu wśród wszystkich polskich przedsiębiorstw pod względem liczby europejskich zgłoszeń patentowych. Poza tym ważna jest skala inwestycji w badania i rozwój. Każdego roku przeznaczamy na ten cel przeszło 200 mln zł. Liczy się także to, jak wielu ludzi pracuje w danej firmie nad innowacjami, w naszym przypadku to ponad 400 pracowników badań i rozwoju....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11388

Wydanie: 11388

Spis treści
Zamów abonament