Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Uczelnie czekają na studentów

24 czerwca 2019 | Studiuj u najlepszych
≥Wielu młodych ludzi decyduje się na studia interdyscyplinarne oraz w języku angielskim
źródło: AdobeStock
≥Wielu młodych ludzi decyduje się na studia interdyscyplinarne oraz w języku angielskim

Do wyboru jest sporo nowości i kierunków przygotowanych z myślą o zmieniających się trendach na rynku pracy. Za najlepszy wynik podczas kwalifikacji można dostać nagrodę.

 

W ofercie dydaktycznej Uniwersytetu Warszawskiego znajduje się około 100 kierunków reprezentujących nauki humanistyczne, społeczne, a także ścisłe i przyrodnicze. Proponowane są także programy międzyobszarowe, inżynierskie, z elementami nauk medycznych oraz ponad 20 programów w języku angielskim. Rekrutacja na studia I i II stopnia oraz jednolite magisterskie ruszyła 5 czerwca. Ogłoszenie wyników nastąpi 19 lipca.

Podstawą kwalifikacji na studia I stopnia i jednolite magisterskie są wyniki egzaminów maturalnych. W przypadku studiów II stopnia na ogół trzeba zdać egzamin wstępny czy odbyć rozmowę kwalifikacyjną; brane są też pod uwagę oceny uzyskane na zakończenie studiów I stopnia lub jednolitych magisterskich.

W nowym roku akademickim na UW proponowany jest jeden nowy kierunek studiów I stopnia: logopedia szkolna i dydaktyka polonistyczna. Oferta studiów II stopnia została poszerzona o ponad 20 nowych lub przemodelowanych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11388

Wydanie: 11388

Spis treści
Zamów abonament