Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Walczą o światło, boją się, że zabierze je nowy dom

24 czerwca 2019 | Prawo | Renata Krupa-Dąbrowska

Właściciel mieszkania w bloku ma prawo samodzielnie skarżyć pozwolenie na budowę, jeżeli nowy budynek może ograniczyć dostęp światła do jego lokalu.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł na korzyść właścicieli z jednej ze stołecznych wspólnot mieszkaniowych. Protestowali oni przeciw budowie w bliskim sąsiedztwie apartamentowca. Inwestor dostał pozwolenie na jego postawienie. W projekcie budowlanym musiał jednak uwzględnić uwagi właścicieli mieszkań z sąsiedniego budynku. Chodziło o zapewnienie odpowiedniego nasłonecznienia. Inaczej zaprojektował więc ostatnią kondygnację w apartamentowcu, ale zdaniem właścicieli pięciu mieszkań budynek i tak zabrałby im światło. Wnieśli więc skargi do wojewody mazowieckiego, a ten przekazał prezydentowi Warszawy sprawę do ponownego rozpoznania.

Prezydent wydał ponownie pozwolenie na budowę,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11388

Wydanie: 11388

Spis treści
Zamów abonament