Grzegorczyk: Nie oglądamy się na innych. Chcemy być częścią rewolucji
ENERGIA | W ofercie Tauronu pojawia się coraz więcej rozwiązań dotyczących smart city i smart home materiał partnera
Zmiana jest wpisana w naturę miasta. W ostatnich latach duże ośrodki nabrały tempa w wyścigu ku nowoczesności. Rozrastające się aglomeracje potrzebują nowych, użytecznych technologii opartych na internecie rzeczy, ale i czystej energii, która zasili tę rewolucję. Mieszkańcy miast są świadkami wielkiej zmiany, nie tylko na płaszczyźnie technologicznej, ale przede wszystkim społecznej. Również dla biznesu to wielkie wyzwanie. Po pierwsze, zagwarantować stabilne dostawy czystej energii. Po drugie, wykorzystać biznesową szansę, jaką są inteligentne miasta przyszłości.
Energetyka lubi smart city
Firmy energetyczne z całego świata starają się zaangażować w rewolucję smart city, by nie oddać palmy pierwszeństwa technologicznym czy telekomunikacyjnym gigantom. – W Tauronie, nie oglądając się na konkurencję, chcemy być częścią tej rewolucji. We Wrocławiu, we współpracy z Ericssonem, eksperymentujemy już na dużą skalę internet rzeczy, w Katowicach sprawdzamy natomiast potencjał biznesowy miejskiej elektromobilności –...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta