Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Szwajcarska stopa procentowa na razie bez zmian

24 czerwca 2019 | Ekonomia | Maciej Rudke

Zmiana dotycząca stawki LIBOR w przyszłości może wpłynąć na polskich klientów mających kredyty we frankach. Niebawem ruszą prace nad optymalnym rozwiązaniem.

 

Szwajcarski Bank Narodowy wprowadził zamiast dotychczasowej trzymiesięcznej stopy CHF LIBOR, wynoszącej -0,75 proc., nową – SARON – na tym samym poziomie.

– Dotychczas głównym narzędziem szwajcarskiej polityki monetarnej był cel dla stawek oprocentowania na rynku międzybankowym. SNB, wprowadzając nową główną stopę procentową do swojego instrumentarium, nie zmienia filozofii prowadzenia polityki pieniężnej – mówi Bartosz Sawicki, kierownik departamentu analiz w DM TMS Brokers.

To krok wynikający z niepewności dotyczącej przyszłości stawek LIBOR. Brytyjski regulator, Urząd ds. Postępowania Finansowego (FCA) gwarantuje ich ustalanie tylko do końca 2021 r. Dlatego odejście od tej stawki jest w pełni zrozumiałe.

Banki mające produkty oparte...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11388

Wydanie: 11388

Spis treści
Zamów abonament